Szukasz Tłumacza?

Więcej opcji

Aktualności

Zebranie zarządu 26 stycznia 2007

Zarząd BST spotkał się 26 stycznia w lokalu Grycan w Wrzeszczu. Lody pycha, zebranie też udane.

Coraz bardziej się docieramy i wydaje się, że zaczęliśmy wykorzystywać naszą zarządową różnorodność w bardzo pozytywny sposób, oby ku pożytkowi ogólnemu.
 
Omawialiśmy zadania i priorytety na najbliższe tygodnie. Walne zebranie (tak, tak, to już rok!) odbyć się musi w okolicach kwietnia, zapewne będzie to 21 kwietnia. I mniej więcej trzy tygodnie później zorganizujemy wiosenne szkolenie.

Walne zebranie zajmie się przesłuchaniem zarządu odnośnie przeprowadzonych działań i wydanych pieniędzy, podejmie decyzję, co do kierunku promocji BST i jego członków (czyli na jaką reklamę wydawać nasze pieniądze), ponadto zajmie się bardzo odgórnym zorganizowaniem się w grupy językowe. Propozycji jest kilka, w zarządzie mocno o tym dyskutujemy. Coś trzeba będzie wspólnie wybrać.

Tematy na szkolenie to na pewno poprawność językowa tłumaczeń na polski, notariusz, który nie zmieścił się poprzednim razem i wypracowanie wspólnej strategii formalnej wobec kontroli Urzędu Wojewódzkiego. Na pewno zaprosimy panią Bemben, która do kwietnia z pewnością zbierze spory materiał na temat naszych „niepoprawności”.

Przypominam, że mamy rok 2007, co oznacza, że wypada już płacić składki za ten rok. Mamy już rachunek bankowy – dane na witrynie. Sprawdźcie też, czy przypadkiem nie ma pustego pola obok waszego nazwiska w składkach za 2006! Osoby borykające się finansowo – płaćcie ratami, zawsze to mniej boli. Teraz załatwi to za was stałe zlecenie w banku, choćby 10 zł miesięcznie. Jeśli ktoś wstąpił do BST pod koniec roku i nie wie, jaką kwotę powinien wpłacić – prosimy o kontakt.


Zgłosiło się zaledwie 25 osób chętnych do wykupienia polisy OC. Jeśli nie będzie nas co najmniej 70 osób – możliwość wynegocjowania dobrych warunków upadnie. Ci z was, którzy zaplanowali sobie zgłoszenie się „na pewno kiedyś, ale nie w tej chwili bo się strasznie spieszę” – odpowiedzcie po prostu na ten mail wpisując TAK, imię i nazwisko oraz nr NIP. Prośba ta dotyczy tylko tych osób, które nie wysłały wcześniej zgłoszenia do Andrzeja Wojtkuńskiego.

Stale zaznaczamy naszą obecność w stolicy – w najbliższym czasie ktoś z zarządu pojedzie do pana Cieślika z pismami na temat uregulowania kwestii rozliczania tłumaczy przysięgłych.

© 2015 Bałtyckie Stowarzyszenie Tłumaczy