Szukasz Tłumacza?

Więcej opcji

Spotkania

Sobotni spacer hieronimkowy zorganizowany przy okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza zgromadził 20-osobową grupę chętną przejść się po urokliwych i interesujących zakątkach gdańskiego Głównego Miasta. Pod fachowym przewodnictwem pani Danuty Ślipy z Frajda nad morzem mogliśmy m.in. przyjrzeć się historycznym bramom i największemu średniowiecznemu dźwigowi Europy, zajrzeć do Bazyliki Mariackiej, a także usłyszeć mnóstwo ciekawostek i legend.

Czytaj więcej

Spotkania

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Zbliża się nasze święto. Jak co roku, w imieniu Zarządu BST, zapraszamy serdecznie na trzygodzinny spacer z przewodnikiem, tym razem po Gdańsku.

Spotykamy się 3 października (sobota) o godzinie 15.00 przy Bramie Wyżynnej (od strony Zespołu Przedbramia – Muzeum Bursztynu).

Wspólnie przejdziemy najpiękniejsze ulice i zakamarki Głównego Miasta Gdańsk, poznamy jego niezwykłe bramy, ciekawostki i legendy. Zajrzymy do wnętrz Bazyliki Mariackiej, poczujemy ogrom największego średniowiecznego dźwigu w Europie – Żurawia i dowiemy się, co sprawiało, że Gdańsk przez wieki tak się bogacił. Podczas spaceru przeniesiemy się do XVI, XVII i XVIII wieku.

Spacer poprowadzi znakomita Danka Ślipy z Frajda nad morzem (www.frajdanadmorzem.pl)

Chętnych proszę o zapisywanie się na: l.poszumska@lamanchagdynia.pl

Dzieci, wnuki, mężowie, żony, partnerzy…wszyscy mile widziani 🙂

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia!

Spotkania

W związku z wciąż niepewną sytuacją epidemiologiczną, postanowiliśmy przenieść walne zebranie Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy do świata wirtualnego. Odbędzie się ono 30.05.2020 o godz. 8:45 (pierwszy termin). Każdy z członków BST otrzyma dane dostępowe (link i hasło) w tygodniu poprzedzającym walne zebranie.

Spotkania

Jak co roku, zapraszamy Was na spacer z okazji naszego święta. Tym razem pospacerujemy po Gdyni i odkryjemy jej tajemnicze, nieznane miejsca. Spacer rozpoczniemy na Placu Kaszubskim, w poniedziałek 30.09 o godzinie 17.00. Usłyszymy o lokalnych legendach związanych ze Szpitalem Miejskim, odwiedzimy najwęższą kamienicę w Gdyni, przejdziemy się ulicą Świętojańską, omówimy podziemia pod Kamienną Górą i odwiedzimy podziemną pracownię Brocken Neck. Zjemy pizzę na zapleczu Gdynianki, obejrzymy stare slajdy w kamienicy przy Kilińskiego 1, a potem….potem będzie jeszcze więcej niespodzianek i atrakcji.

Zapraszamy do zapisów e-mailem, na adres: l.poszumska@op.pl

Spotkania

Zapraszamy serdecznie na zbliżające się Sprawozdawcze Walne Zebranie Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy.

Miejsce: Hotel Aqua, Sopot, Zamkowa Góra 35

Data: 30.03.2019

Pierwszy termin: 9:00

Drugi termin: 9:15

Po zakończeniu Walnego Zebrania zapraszamy wszystkich na krótkie szkolenie – „Dress code dla tłumaczy”.

Spotkania

Zapraszamy wszystkich członków BST z rodzinami na wspólne dekorowanie pierniczków! Przynieście ulubiony lukier, posypki i inne dekoracje, a o pierniczki, grzane wino i świąteczną atmosferę zadbamy my!

Przyprowadźcie rodzinę i przyjaciół! Spędźmy razem to przedświąteczne, piątkowe popołudnie!

Zapisy mailowo na l.poszumska@op.pl do 06.12!

Spotkania

Zapraszamy wszystkich BSTowiczów na spotkanie integracyjne, które odbędzie się 16 czerwca w sobotę o godzinie 17.30 w Pubie u Sąsiadów (Gdynia, ul. Wielkopolska 401). Atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu Planeta Tutu https://www.facebook.com/planetatutu/ z gościnnym występem wokalistki Joanny Wołoszyk!
Zapisy drogą mailową na adres: l.poszumska@op.pl do 8 czerwca włącznie!

Spotkania

Informujemy, że dnia 17.02.2018 odbyło się Walne Zebranie BST, podczas którego wybrano władze stowarzyszenia na kolejną kadencję:

Zarząd:
Łukasz Mrzygłód – prezes
Małgorzata Grabarczyk – wiceprezes
Marcin Mach – wiceprezes
Dorota Górak-Łuba – sekretarz
Tadeusz Szefler – skarbnik
Katarzyna Bereda-Rosołek
Liliana Poszumska

Komisja Rewizyjna:
Anna Stajewska – przewodnicząca
Marzena Pakuła-Piaścik – wiceprzewodnicząca
Jan Chamski – sekretarz

Spotkania

Zapraszamy wszystkich członków Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy na walne zebranie, połączone z wyborami nowego zarządu BST, które odbędzie się 17.02.2018 w godzinach 9:00-12:00. Szczegółowe informacje oraz porządek obrad prześlemy e-mailem.

Miejsce: Hotel Aqua Sopot, ul. Zamkowa Góra 35 (naprzeciwko przystanku SKM Kamienny Potok, przy Aquaparku).

Parking dla członków BST jest bezpłatny. Zjazd do parkingu podziemnego w lewo z ul. Sępiej, przed budynkiem hotelu (patrz zdjęcie). Dostępne też miejsca naziemne naprzeciwko wejścia do budynku.

Dojazd komunikacją miejską: SKM Sopot Kamienny Potok, przystanki trolejbus/autobus 21, 31, G, S.

 

Spotkania

Zapraszamy na doroczne spotkanie kolędowe Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy, które odbędzie się tradycyjnie już w kawiarence przy kościele św. Bernarda w Sopocie w czwartek, 18.01 o godz. 19:00.

Wskazówki dojazdu – https://www.google.hr/maps/place/Parafia+rzymskokatolicka+pw.+%C5%9Bw.+Bernarda/@54.438315,18.5499966,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x46fd0a99ace64543:0x21ade0f1f7313e93!8m2!3d54.438315!4d18.5521853

GPS – 54°26’18.3″N 18°33’07.8″E

Zapewniamy:

– możliwość spotkania w miłej atmosferze
– muzykowanie
– zimne i ciepłe napoje oraz ciastka

Rodziny mile widziane! Prosimy o potwierdzenie obecności do 16.01 na adres kontakt@mgrabarczyk.pl.

© 2006–2021 Bałtyckie Stowarzyszenie Tłumaczy