Szukasz Tłumacza?

Więcej opcji

Aktualności

Wrzesień

Bez nerwowego przytupywania …..

Ciągle czekamy na rejestrację stowarzyszenia, sędzia oczekuje na opinię ze strony Urzędu Miejskiego, a tam nikomu się specjalnie nie spieszy. Mamy sporo ambitnych planów, których nie możemy realizować bez formalnego istnienia. Chyba trzeba uzbroić się w cierpliwość, no i może da to też czas tym wszystkim z nas, którzy ciągle jeszcze nie przebrnęli etapu rejestrowania się w wyszukiwarce dla klientów. Przypominam: każdy tłumacz sam wprowadza wszystkie informacje na swój temat, które potem może sam uaktualniać. Wprowadzenie tych informacji nie powinno zająć więcej niż 3 minuty. Słowo Prezesa!

Po ostatniej konferencji, kiedy to okazało się że prawie wszystkie kabiny “obsadzone” są członkami BST, wstąpili do nas koledzy z tej jedynej nie-stowarzyszonej kabiny z samych Czech i Opola. Koledzy są tłumaczami języka czeskiego, którego w Trójmieście brak. Jak widać Bałtyk jest morzem o sporym zasięgu .

Na tej samej konferencji Dorota Górak-Łuba stwierdziła, że czas jakoś sobie spróbować poradzić z plagą zamówień odwoływanych w ostatniej chwili i obiecała opracować dla wszystkich formularz zamówienia, zawierający zapisy na ten temat.

W tym tygodniu spotyka się zespół szkoleniowy, jeśli ktoś ma konkretne potrzeby w tym zakresie – prosimy pisać do Katarzyny Epimach-Szypiłło szypiilo@szypillo.pnet.pl albo do Anny Kanthak (aniakan@post.pl).

© 2015 Bałtyckie Stowarzyszenie Tłumaczy