Szukasz Tłumacza?

Więcej opcji

Aktualności

Zebranie Zarządu BST

12 sierpnia odbyło się spotkanie zarządu BST. Omawialiśmy aktualną sytuację i to, co należy zrobić w najbliższej przyszłości.


Ciągle czekamy na rejestrację, sąd zwrócił nam statut do drobnych poprawek i zajął się tym nasz prawnik, pan Marek Konczalik. Ponieważ nie jesteśmy zarejestrowani, nie możemy w pełni rozwinąć skrzydeł organizacyjnych, jako że przy jakiejkolwiek formie reklamy musimy posiadać NIP, Regon itp. No więc czekamy. Ale sądzimy że rejestracja jest tuż – tuż.

Dyskutowaliśmy sporo o przyjmowaniu nowych członków. Po rozmowie o BST na antenie radia Plus i po artykule w lipcowym numerze Dziennika Bałtyckiego zgłaszają się kolejni chętni i czasami nie mają żadnych osób wprowadzających. Ustaliliśmy (po burzliwej dyskusji!) że ktoś z zarządu zawsze będzie rozmawiać z takim kandydatem. I po takiej rozmowie poinformuje o swojej rekomendacji.

Mamy kłopot, ponieważ nie wszyscy członkowie BST zarejestrowali się na naszej witrynie. Bez takiej pełnej rejestracji nie można się wpisać do wyszukiwarki tłumaczy, no i kontakt jest utrudniony, bo nie można z automatu wysyłać maili. W związku z powyższym wszelkie wiadomości wysyłane są dwutorowo – jako biuletyn BST i na listę dyskusyjną.

Kolejną kwestią były ubezpieczenia. Marcin Mach i Tadeusz Szefler wynegocjowali z Hestią niezły rabat na ubezpieczenie OC (od różnych ryzyk związanych z wykonywaniem zawodu tłumacza). Chcemy zapytać jeszcze inne firmy ubezpieczeniowe i przedstawimy dostępne opcje na naszym szkoleniu zaplanowanym na pierwsze dni października. Wszelkie propozycje tematów szkolenia należy zgłaszać do Kasi Epimach-Szypiłło albo na adres listy dyskusyjnej BST.

Od września skład zarządu zostanie nieco osłabiony. Małgosia Krzemińska jedzie na studia translatorskie do Londynu. Gosia obiecała, że będzie z nami w stałym kontakcie wirtualnym, no a ponadto, że będzie się dzieliła z wszystkimi swoimi spostrzeżeniami, bo przecież temat jej studiów jest nam wszystkim bardzo bliski. Planujemy specjalny, roczny blog Gosi w Wielkim Świecie na witrynie BST.

© 2015 Bałtyckie Stowarzyszenie Tłumaczy